Stacja Warszawa Gdańska, widok na wejście na zachodnią kładkę dla pieszych fot. Karol Jakubowski
22.09.2021

Nowe dojścia kładkami na perony Warszawy Gdańskiej

Logo Fundusze Europejskie - Infrastruktura i Środowisko, flaga Rzeczpospolita Polska, logo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Logo Unia Europejska - Fundusz Spójności

Pasażerowie na stacji Warszawa Gdańska zyskali lepszy komfort obsługi i dogodniejszy dostęp na perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. udostępniły dwie kładki z windami. Wcześniej dojście na stację ułatwiły schody ruchome z tunelu. Projekt za ponad 60 mln zł netto jest współfinansowany ze środków UE w ramach POIiŚ.

Komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwiają dwie zadaszone kładki. Zejścia na każdy z peronów są od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Od zachodniej strony stacji kładka połączyła perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego. Jest również łatwiejsza komunikacja w obszarze dzielnic, przez które przebiega linia kolejowa. Przy przejściu zamontowano stojaki rowerowe.

Dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewniają windy. Trzy dźwigi zostały zamontowane na wschodniej kładce od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza. Kolejnych pięć na kładce zachodniej od strony ulic Kłopot i Felińskiego. Są informacje w języku Braille.

Na stacji Warszawa Gdańska od marca br. podróżni korzystają z schodów ruchomych prowadzących z przejścia podziemnego na wszystkie trzy perony.

Modernizacja stacji Warszawa Gdańska o wartości 63 mln zł jest realizowana w ramach projektu POIiŚ 5.1-13: „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Projekt ubiega się o współfinansowanie ze środków POIiŚ do 85% wydatków kwalifikowanych.

FOTOGALERIA


 

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414

Projekt ubiega się o dofinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Galeria

Stacja Warszawa Gdańska, widok na wejście na zachodnią kładkę dla pieszych fot. Karol Jakubowski

Pliki do pobrania

Nowe dojścia kładkami na perony Warszawy Gdańskiej

Pobierz
udostępnijdrukuj