Filmy

Prace na stacji Warszawa Zachodnia
02.09.2021

Warszawa po kolei, odc. 7/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei” przedstawiamy postępy w modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. To jedna z największych kolejowych inwestycji ostatnich lat. Z materiału dowiecie się, na jakim etapie są prace.

Prowadzący program Warszawa po kolei.
21.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 6/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei” opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Z materiału dowiecie się, jak postępuje jedna z największych kolejowych inwestycji ostatnich lat. Co już zostało zrobione? Jakie prace jeszcze przed nami? Zapraszamy do obejrzenia materiału.

kadr z filmu Warszawa po kolei
13.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 5/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o modernizacji stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jak postępują prace przy budowie dwóch kładek.

Prowadzący program Warszawa po kolei
05.07.2021

Warszawa po kolei, odc. 4/2021

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o planach rozwoju linii z Warszawy do Nasielska. Zamierzamy zwiększyć ofertę kolei w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej na tej trasie.

Widok na modernizowaną stację Warszawa Zachodnia
11.05.2021

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia

Zobaczcie, jak przebiega modernizacja stacji Warszawa Zachodnia. Front robót widziany z okien nastawni. Inwestycja realizowana jest obok kursujących pociągów.

Dwóch prowadzących program Warszawa po kolei na stacji Warszawa Główna.
09.04.2021

Warszawa po kolei, odc. 3/2021

Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu "Warszawa po kolei", w którym opowiadamy o Warszawie Głównej. Przedstawiamy prace, jakie przeprowadziliśmy na stacji jeszcze przed oddaniem jej do użytku w dniu 14 marca 2021 r.

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia
30.03.2021

Warszawa Zachodnia zmienia się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Warszawa Zachodnia. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

Screen z filmu, Rafał Banaszkiewicz, dyrektor projektu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz prowadzący program Warszawa po kolei.
24.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 2/2021

W najnowszym odcinku programu "Warszawa po kolei" opowiadamy m. in. o zmianach, jakie szykują się w najbliższym czasie w warszawskim węźle kolejowym. Stacja Warszawa Gdańska od 26 marca będzie przyjmowała większą liczbę podróżnych, dojedzie do niej ponad 40 pociągów dalekobieżnych PKP Intercity.

Screen z filmu, prowadzący program wraz z Karolem Jakubowskim w PLK na peronie stacji Warszawa Gdańska.
09.03.2021

Warszawa po kolei, odc. 1/2021

Powracamy z naszą serią programów o inwestycjach kolejowych w Warszawie. W najnowszym odcinku audycji "Warszawa po kolei" opowiadamy o modernizacji linii średnicowej, a konkretnie – o przebudowie stacji Warszawa Gdańska. Z materiału dowiecie się, jakie prace już wykonaliśmy i co jeszcze przed nami.