Aktualności

Stacja Warszawa Gdańska, widok na wejście na zachodnią kładkę dla pieszych fot. Karol Jakubowski
22.09.2021

Nowe dojścia kładkami na perony Warszawy Gdańskiej

Pasażerowie na stacji Warszawa Gdańska zyskali lepszy komfort obsługi i dogodniejszy dostęp na perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. udostępniły dwie kładki z windami. Wcześniej dojście na stację ułatwiły schody ruchome z tunelu. Projekt za ponad 60 mln zł netto jest współfinansowany ze środków UE w ramach POIiŚ.

Dźwig unoszący fragment dużego zadaszenia. fot. Martyn Janduła
02.09.2021

Nowa Warszawa Zachodnia zwiększy role kolei nie tylko w stolicy

Ze stacji Warszawa Zachodni korzystają podróżni pociągów dalekobieżnych regionalnych i aglomeracyjnych. Równocześnie przebudowywane są perony, rośnie hala peronowa i budowane jest przejście podziemne. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększy komfort obsługi pasażerów i sprawność połączeń kolejowych. Projekt o wartości ok. 2 mld zł współfinansowany jest ze środków…

Konstrukcja wiaty na nowo budowanym peronie, fot. Martyn Janduła
24.08.2021

Warszawa Zachodnia - zmiany w komunikacji, szerszy zakres prac [FOTOGALERIA]

Na Warszawie Zachodniej postęp prac i zapewnienie bezpiecznych przejść wymaga zmian w komunikacji. Od niedzieli 29 sierpnia dojście do pociągów będzie od strony Al. Jerozolimskich. Komunikaty wizualne i głosowe przypominają o zmianach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ok. 2 mld zł modernizują stację. Dla pasażerów będą m.in. windy, schody ruchome, szerokie przejście, system informacji. Projekt…

Stacja Warszawa Zachodnia, widok z drona, budynki dworca, teren budowy, samochody, perony_autor Artur Lewandowski
10.07.2021

Warszawa Zachodnia – prace przy zadaszeniu [FOTOGALERIA]

Na stacji Warszawa Zachodnia budowane jest zadaszenie peronów. Powstaje szerokie przejście podziemne. Pasażerowie mają zapewniony bezpieczny dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ok. 2 mld zł netto zwiększają możliwości obsługi pasażerów na stacji. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.

konstrukcja nowego zadaszenia na stacji Warszawa Zachodnia w budowie, fot. Karol Jakubowski
30.06.2021

Warszawa Zachodnia – obok podróży nowy zakres prac i zmiany od 1 lipca

Na stacji Warszawa Zachodnia rozpoczęła się budowa dużego zadaszenia ośmiu peronów. Powstaje szerokie przejście podziemne. Od 1 lipca będzie budowa nowego toru. Czasowo zmieni się dojście od strony Al. Prymasa Tysiąclecia. Pasażerowie mają zapewniony bezpieczny dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ok. 2 mld zł netto zwiększają możliwości stacji. Projekt współfinansowany jest ze…

Konstrukcja kładki nad pociągiem SKM Warszawa, fot. Martyn Janduła
27.05.2021

Kładka na Warszawie Głównej już na swoim miejscu – wkrótce skorzystają z niej piesi

Dogodny dostęp na perony Warszawy Głównej zapewni kładka między Wolą a Ochotą ponad linią średnicową. Zakończyło się nasuwanie konstrukcji nad torami na docelowe miejsce. Prace są wykonywane w zakresie przebudowy Warszawy Głównej. To projekt za ponad 87 mln zł z planowanym dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.

Pociąg przejeżdżający pod konstrukcją kładki, fot. Martyn Janduła
22.05.2021

Kładki na Warszawie Gdańskiej [FOTOGALERIA]

Na stacji Warszawa Gdańska podróżni skorzystają z dodatkowego dostępu do pociągów – będą kładki. Montowane są elewacja i sufity przejść. Wartość prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wraz z dofinansowaniem z POIiŚ, to 63 mln zł.

Widok z góry na budowaną kładkę na stacji Warszawa Zachodnia fot. Artur Lewandowski
08.05.2021

Nad perony Warszawy Zachodniej wjeżdża kładka – ułatwi komunikacje na stacji [FOTOGALERIA]

Podróżni zyskają dogodny dostęp na perony Warszawy Zachodniej z kładki między ul. Tunelową a Al. Jerozolimskimi. Stalowa konstrukcja już jest przesuwana nad torami. Obok prac pasażerowie bezpiecznie korzystają z pociągów. Na stacji przebudowywane są perony i przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace warte ok. 2 mld zł netto współfinansowane z unijnego POIiŚ.

Podróżni na peronie stacji Warszawa Zachodnia i widok na maszyny pracujące obok, fot. Izabela Miernikiewicz
28.04.2021

Warszawa Zachodnia – podróże i prace [FOTOGALERIA]

Tuż obok kursujących pociągów powstaje nowa Warszawa Zachodnia. Podróżni korzystają z pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Ze stacji możliwe są codzienne i okazjonalne podróże. Dostępny jest peron Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Fotogaleria poniżej pokazuje Warszawę Zachodnią podczas realizacji inwestycji za ok. 2 mld zł netto z udziałem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura…

Gotowa część konstrukcji widoczna od strony ul. Kolejowej, fot. Martyn Janduła
26.04.2021

Z Woli i Ochoty pójdziemy kładką na perony Warszawy Głównej

Dogodny dostęp na perony Warszawy Głównej zapewni kładka między Wolą a Ochotą przerzucona ponad linią średnicową. Stalowa konstrukcja już sunie nad torami. Prace są wykonywane w zakresie przebudowy Warszawy Głównej. To projekt za ponad 87 mln zł z dofinansowaniem środków unijnych z POIiŚ.

Widok na pierwsze elementy konstrukcji kładki od ul. Tunelowej
17.04.2021

Warszawa Zachodnia. Teren na nowe perony i kładkę [FOTOGALERIA]

Korzystamy z pociągów na stacji Warszawa Zachodnia. Są połączenia dalekobieżne i regionalne z pięciu peronów. Przed charakterystycznym grzybkiem nastawni szykowane jest miejsce na nowe perony. Budowana jest kładka. Przejście podziemne zastąpi szerszy tunel. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują na stacji Warszawa Zachodnia prace warte ok. 2 mld zł netto, dofinansowane z POIiŚ.

Pociąg SKM jadący z Warszawy Zachodniej w kierunku Warszawa Ochota
16.04.2021

W Warszawie projektowane są dwa nowe przystanki

Podpisano umowę na projekt dwóch nowych przystanków na linii średnicowej w Warszawie przy rondzie de Gauell’a oraz pomiędzy ulicą Solec a Wybrzeżem Kościuszkowskim. Wykonawca zaplanuje także szerszy tunel linii średnicowej i budowę dwóch łącznic. Projekt zleciły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A wykonawcy umowy podstawowej na wykonanie dokumentacji projektowej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego…

Pociąg wjeżdżający w peron nr 5 Warszawy Zachodniej i podróżny, fot. Martyn Janduła
09.04.2021

Warszawa Zachodnia – możliwe podróże oraz prace na peronach i wiadukcie

Zapewnione są podróże z Warszawy Zachodniej i warunki do budowy nowych obiektów. Wykonawca pracuje przy peronach i przejściu podziemnym. Roboty obejmą przylegający do stacji wiadukt kolejowy nad al. Prymasa Tysiąclecia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na stacji Warszawa Zachodnia realizują prace warte ok. 2 mld zł netto.

Stacja Warszawa Główna, tory, pociąg, perony. Autor: Martyn Janduła
01.04.2021

500 pociągów na stacji Warszawa Główna

Pasażerowie 500 pociągów skorzystali z peronów Warszawy Głównej. Stacja od 14 marca obsługuje składy w kierunku Łodzi, Sochaczewa, Łowicza i Piaseczna. Dodatkowy dostęp do pociągów zapewni kładka, która połączy Wolę, perony i Ochotę. Na inwestycje przeznaczono 87 mln zł z unijnego POIiŚ.

Warszawa Gdańska peron, pociąg, podróżni, schody ruchome
26.03.2021

Warszawa Gdańska przyjmuje więcej podróżnych

Od dziś ze stacji Warszawa Gdańska korzysta więcej podróżnych. To pasażerowie pociągów kursujących ze stacji Warszawa Zachodnia. Dla komfortu podróży przygotowano schody ruchome na trzech peronach. W połowie roku dwie kładki ułatwią dodatkowo komunikację. Rozbudowa stacji Warszawa Gdańska oraz otwarcie Warszawy Głównej zapewniają możliwości utrzymania połączeń podczas modernizacji linii…