Aktualności

Stacja Warszawa Gdańska, wjazd pociągu PKP Intercity na peron, pociąg w ruchu, Autor: Karol Jakubowski
19.03.2021

Warszawa Gdańska - przygotowania do większej liczby podróżnych

Ze stacji Warszawa Gdańska od 26 marca skorzysta więcej podróżnych. Przebudowa stacji ułatwi obsługę pasażerów w czasie zmian na linii średnicowej. Schody ruchome poprawią dostęp do pociągów i komunikację z miastem. W połowie roku zakończy się budowa dwóch kładek. Projekt realizowana jest z udziałem środków unijnych POIiŚ.

Widok na stację Warszawa Główna, podróżni stojący na peronie i pociąg stojący przy peronie.
14.03.2021

Stacja Warszawa Główna już dla podróżnych [FOTOGALERIA]

Pierwsi podróżni skorzystali z pociągów na stacji Warszawa Główna. Od dziś 14 marca stacja po ponad 24 latach zapewnia podróże regionalne m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza. Otwarcie Warszawy Głównej jest szczególnie ważne dla przebudowy Warszawy Zachodniej i linii średnicowej. Przyjazd i odjazd pierwszych pociągów obserwowali podróżni, mieszkańcy, miłośnicy kolei, dziennikarze i kolejarze.

Stacja Warszawa Główna, panorama stacji, widok na perony i wiaty
13.03.2021

Ze stacji Warszawa Główna jedziemy od jutra

W niedziele 14 marca podróżni pociągami dojadą i wyjadą ze stacji  Warszawa Główna. W stolicy zwiększy się dostępność do kolei. Stacja po 24 latach zapewni podróże regionalne m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza. Otwarcie Warszawy Głównej jest szczególnie ważne na czas przebudowy Warszawy Zachodniej i linii średnicowej.

Pociąg stojący przy peronie na stacji Warszawa Zachodnia, fot. Martyn Janduła
10.03.2021

Już od niedzieli ważne zmiany w rozkładzie jazdy

W najbliższą niedzielę, 14 marca 2021 roku wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Podróżni pociągów regionalnych będą korzystać ze stacji Warszawa Główna. PKP Intercity na trasach do i ze stolicy uwzględnia inwestycje na Warszawskim Węźle Kolejowym. Przewoźnik ma nową ofertę dla osób, które będą łączyć podróż pociągiem i komunikacją miejską oraz Aglo-rezerwacja Warszawa na przejazd…

Warszawa Główna, dwa nowe perony i nowy układ torowy, pracownicy wykonują roboty wykończeniowe, fot. PLK 03.03.2021
03.03.2021

Warszawa Główna ponownie dla podróżnych

Z Warszawy Głównej podróżni skorzystają od 14 marca. Stacja po ponad 20 latach zapewni obsługę pociągów m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza. Kończą się prace na peronach, obok torów rozwieszono sieć trakcyjną. Wjazd pociągów na stację Warszawa Zachodnia zapewni nowy wiadukt kolejowy. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 87 mln zł jest realizowana z udziałem środków unijnych…

Próba obciążeniowa wiaduktu na stacji Warszawa Główna, fot. Martyn Janduła
25.02.2021

Wiadukt na Warszawie Głównej sprawdziła ciężka lokomotywa

Pociągi pojadą nowym wiaduktem na stacji Warszawa Główna nad dalekobieżną linią średnicową. 120-tonowa lokomotywa już wjechała na nowy obiekt. To zapowiedź podróży od 14 marca z odbudowywanej po 20 latach stacji Warszawa Główna. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest ważna dla dobrej oferty podróży w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Perony i pociąg na stacji Warszawa Zachodnia.
19.02.2021

Warszawa Zachodnia – intensywniejsze prace i zmiany w rozkładzie jazdy

Kolejny etap prac przy budowie nowej Warszawy Zachodniej rozpocznie się 26 marca. Zakres robót rozszerzy się na dwa perony oraz jeden tor linii dalekobieżnej między Warszawą Zachodnia a Centralną. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Intercity przygotowały zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych. Podróżni i mieszkańcy otrzymają dodatkowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów.

Dworzec Warszawa Zachodnia.
12.02.2021

Warszawa Zachodnia: kolejny etap prac

Postępuje przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Kolejny rozszerzony etap prac od niedzieli 14 lutego, wymaga zmian dojścia od strony Woli. Nie zmienia się komunikacja od Alei Jerozolimskich. Ruch pociągów na stacji jest utrzymany. Zwiększony jest zakres informacji dla podróżnych. Przebudowa Warszawy Zachodniej zapewni lepsze możliwości podróży i obsługi podróżnych na jednej z największych…

Prace na stacji Warszawa Zachodnia.
11.02.2021

Warszawa Zachodnia: przygotowania do budowy przejścia podziemnego

Na stacji Warszawa Zachodnia przy zachowanym ruchu pociągów postępuje budowa kładki i przejścia dla pieszych. Zakres prac może wpływać na zmiany peronów dla niektórych przyjeżdżających i odjeżdżających pociągów. Komunikaty głosowe i wizualne przekazują aktualne informacje.

Peron 4 na stacji Warszawa Gdańska
25.01.2021

Zmienia się Warszawa Gdańska – schody ruchome na peron 4

Podróżni na stacji Warszawa Gdańska korzystają z peronu nr 4 i schodów ruchomych. Prace przeszły na kolejny etap. Gotowe są konstrukcje dwóch nowych kładek, które ułatwią dojście na stację. W połowie roku podróżni mają korzystać z nowych rozwiązań wprowadzanych na ważnej stołecznej stacji.

Koparka i maszyna montująca pale na peronie Warszawa Zachodnia, w tle wieżowce, 12.01.2021 r., Autor. Błażej Mstowski
13.01.2021

Aktualności z placu budowy – styczeń 2021 r.

Na stacji Warszawa Zachodnia postępuje palowanie na peronach pod przyszłą kładkę nad torami. Budowa kładki zapewni dostęp mieszkańcom i pasażerom do peronów podczas przebudowy przejścia podziemnego. Pomimo intensywnych robót, zapewniony jest bezpieczny przejazd pociągów. Dla podróżnych zostały oznaczone drogi dojścia i wygłaszane są komunikaty. Zobacz jak postępują prace.

Prace na na stacji Warszawa Gdańska.
16.12.2020

Warszawa Gdańska: montaż schodów i kładek

Nowe elementy kładek i montaż schodów ruchomych – to kolejny etap prac, które po zakończeniu zapewnią podróżnym lepsze warunki obsługi na stacji Warszawa Gdańska. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 60 mln zł netto poprawi komunikację kolejową w aglomeracji warszawskiej. Projekt współfinansowany ze środków UE z POIiŚ.

Pociąg na stacji Warszawa Zachodnia
04.12.2020

Warszawa Zachodnia: przygotowania do budowy kładki

Na stacji Warszawa Zachodnia wykonawca przygotuje warunki do budowy kładki. Zachowana jest obsługa pasażerów i kursowanie pociągów wg rozkładu jazdy. Prace przygotowawcze obejmą część dwóch peronów. Wykonawca stopniowo będzie zwiększał zakres prac. Realizowany jest projekt modernizacji stacji Warszawa Zachodnia za 1,9 mld zł współfinansowany ze środków POIiŚ.

Budowa Warszawy Głównej.
06.11.2020

Bliżej podróży z nowej Warszawy Głównej

Na budowie Warszawy Głównej stanęły konstrukcje kładki, która nad torami połączy miasto. Powstają perony i wiadukt kolejowy nad linią średnicową. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy możliwości warszawskiego węzła kolejowego i rozszerzy ofertę podróży. Projekt za 87 mln zł, ubiega się o współfinansowanie ze środków unijnych.

Wizualizacja stacji Warszawa Zachodnia
23.10.2020

Pierwsze prace – przygotowanie do zmian na stacji Warszawa Zachodnia

Na Warszawie Zachodniej rozpoczną się pierwsze prace – to krok do nowoczesnej stacji spełniającej wszystkie oczekiwania podróżnych połączeń dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych. Roboty, poprzedzane informacją o zmianach, stopniowo będą obejmowały perony. Przygotowywana będzie kładka nad torami. Inwestycja za ponad 1,9 mld zł netto ubiega się o współfinansowanie ze środków unijnych…