Aktualności

Warszawa Główna, dwa nowe perony i nowy układ torowy, pracownicy wykonują roboty wykończeniowe, fot. PLK 03.03.2021
03.03.2021

Warszawa Główna ponownie dla podróżnych

Z Warszawy Głównej podróżni skorzystają od 14 marca. Stacja po ponad 20 latach zapewni obsługę pociągów m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza. Kończą się prace na peronach, obok torów rozwieszono sieć trakcyjną. Wjazd pociągów na stację Warszawa Zachodnia zapewni nowy wiadukt kolejowy. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 87 mln zł jest realizowana z udziałem środków unijnych…

Próba obciążeniowa wiaduktu na stacji Warszawa Główna, fot. Martyn Janduła
25.02.2021

Wiadukt na Warszawie Głównej sprawdziła ciężka lokomotywa

Pociągi pojadą nowym wiaduktem na stacji Warszawa Główna nad dalekobieżną linią średnicową. 120-tonowa lokomotywa już wjechała na nowy obiekt. To zapowiedź podróży od 14 marca z odbudowywanej po 20 latach stacji Warszawa Główna. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest ważna dla dobrej oferty podróży w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Perony i pociąg na stacji Warszawa Zachodnia.
19.02.2021

Warszawa Zachodnia – intensywniejsze prace i zmiany w rozkładzie jazdy

Kolejny etap prac przy budowie nowej Warszawy Zachodniej rozpocznie się 26 marca. Zakres robót rozszerzy się na dwa perony oraz jeden tor linii dalekobieżnej między Warszawą Zachodnia a Centralną. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Intercity przygotowały zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych. Podróżni i mieszkańcy otrzymają dodatkowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów.

Dworzec Warszawa Zachodnia.
12.02.2021

Warszawa Zachodnia: kolejny etap prac

Postępuje przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Kolejny rozszerzony etap prac od niedzieli 14 lutego, wymaga zmian dojścia od strony Woli. Nie zmienia się komunikacja od Alei Jerozolimskich. Ruch pociągów na stacji jest utrzymany. Zwiększony jest zakres informacji dla podróżnych. Przebudowa Warszawy Zachodniej zapewni lepsze możliwości podróży i obsługi podróżnych na jednej z największych…

Prace na stacji Warszawa Zachodnia.
11.02.2021

Warszawa Zachodnia: przygotowania do budowy przejścia podziemnego

Na stacji Warszawa Zachodnia przy zachowanym ruchu pociągów postępuje budowa kładki i przejścia dla pieszych. Zakres prac może wpływać na zmiany peronów dla niektórych przyjeżdżających i odjeżdżających pociągów. Komunikaty głosowe i wizualne przekazują aktualne informacje.

Peron 4 na stacji Warszawa Gdańska
25.01.2021

Zmienia się Warszawa Gdańska – schody ruchome na peron 4

Podróżni na stacji Warszawa Gdańska korzystają z peronu nr 4 i schodów ruchomych. Prace przeszły na kolejny etap. Gotowe są konstrukcje dwóch nowych kładek, które ułatwią dojście na stację. W połowie roku podróżni mają korzystać z nowych rozwiązań wprowadzanych na ważnej stołecznej stacji.

Koparka i maszyna montująca pale na peronie Warszawa Zachodnia, w tle wieżowce, 12.01.2021 r., Autor. Błażej Mstowski
13.01.2021

Aktualności z placu budowy – styczeń 2021 r.

Na stacji Warszawa Zachodnia postępuje palowanie na peronach pod przyszłą kładkę nad torami. Budowa kładki zapewni dostęp mieszkańcom i pasażerom do peronów podczas przebudowy przejścia podziemnego. Pomimo intensywnych robót, zapewniony jest bezpieczny przejazd pociągów. Dla podróżnych zostały oznaczone drogi dojścia i wygłaszane są komunikaty. Zobacz jak postępują prace.

Prace na na stacji Warszawa Gdańska.
16.12.2020

Warszawa Gdańska: montaż schodów i kładek

Nowe elementy kładek i montaż schodów ruchomych – to kolejny etap prac, które po zakończeniu zapewnią podróżnym lepsze warunki obsługi na stacji Warszawa Gdańska. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 60 mln zł netto poprawi komunikację kolejową w aglomeracji warszawskiej. Projekt współfinansowany ze środków UE z POIiŚ.

Pociąg na stacji Warszawa Zachodnia
04.12.2020

Warszawa Zachodnia: przygotowania do budowy kładki

Na stacji Warszawa Zachodnia wykonawca przygotuje warunki do budowy kładki. Zachowana jest obsługa pasażerów i kursowanie pociągów wg rozkładu jazdy. Prace przygotowawcze obejmą część dwóch peronów. Wykonawca stopniowo będzie zwiększał zakres prac. Realizowany jest projekt modernizacji stacji Warszawa Zachodnia za 1,9 mld zł współfinansowany ze środków POIiŚ.

Budowa Warszawy Głównej.
06.11.2020

Bliżej podróży z nowej Warszawy Głównej

Na budowie Warszawy Głównej stanęły konstrukcje kładki, która nad torami połączy miasto. Powstają perony i wiadukt kolejowy nad linią średnicową. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy możliwości warszawskiego węzła kolejowego i rozszerzy ofertę podróży. Projekt za 87 mln zł, ubiega się o współfinansowanie ze środków unijnych.

Wizualizacja stacji Warszawa Zachodnia
23.10.2020

Pierwsze prace – przygotowanie do zmian na stacji Warszawa Zachodnia

Na Warszawie Zachodniej rozpoczną się pierwsze prace – to krok do nowoczesnej stacji spełniającej wszystkie oczekiwania podróżnych połączeń dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych. Roboty, poprzedzane informacją o zmianach, stopniowo będą obejmowały perony. Przygotowywana będzie kładka nad torami. Inwestycja za ponad 1,9 mld zł netto ubiega się o współfinansowanie ze środków unijnych…

Wizualizacja stacji Warszawa Zachodnia po modernizacji
16.09.2020

Warszawa Zachodnia z nadzorem

Nadzór nad wykonaniem robót i zarządzanie finansowe kontraktem modernizacji stacji Warszawa Zachodnia zapewni umowa za 14 mln zł na inżyniera projektu. Jedna z największych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 1,9 mld zł netto, to dla podróżnych komfortowa obsługa i sprawne kursowanie pociągów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Projekt ubiega się o…

Wizualizacja stacji Warszawa Zachodnia po modernizacji
07.07.2020

Rozpoczyna się budowa nowoczesnej Warszawy Zachodniej

Podróżnym na stacji Warszawa Zachodnia komfort zapewnią nowe zadaszone perony, ruchome schody, windy, system informacji oraz szerokie przejścia. Sprawniejsze będą przejazdy aglomeracyjne i dalekobieżne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z Budimex S.A. na modernizację stacji. Inwestycja za ponad 1,9 mld zł netto, będzie skończona do 2023 r. Projekt ubiega się o współfinansowanie z…

Widok z drona na stację Warszawa Zachodnia.
18.05.2020

PLK wybrały wykonawcę modernizacji stacji Warszawa Zachodnia

Będą wygodniejsze podróże ze stacji Warszawa Zachodnia. W ramach modernizacji przebudowane zostaną perony, będzie zadaszenie, schody ruchome, windy i kładka. Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrały wykonawcę inwestycji za ponad 1,9 miliarda zł, współfinansowanej ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wizualizacja stacji Warszawa Zachodnia po modernizacji
20.09.2019

PLK ogłosiły przetarg na modernizację stacji Warszawa Zachodnia

Stacja Warszawa Zachodnia zmieni się. Dla podróżnych będą perony z windami i schodami ruchomymi, zadaszenie chroniące przed złą pogodą, wygodne przejście podziemne, dobre połączenie kolei z komunikacją miejską. Sprawny ruch pociągów zapewnią nowe tory, rozjazdy, urządzenia sterowania i sieć trakcyjna. Projekt modernizacji Warszawy Zachodniej, na który PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły…